дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > Suzuki > Suzuki SX4 > Цени на моделски изведби
Suzuki Suzuki SX4
Spodeli
Опис на моделот
НОВОСТИ
ТЕСТ
КРАТОК ОПИС
 
Нов Автомобил / Инфо
ЦЕНИ И ОПРЕМА
ОПРЕМА (*.pdf)
 
Мултимедиjа
ФОТОГРАФИИ
ВИДЕО
 
Половен автомобил
ПОЛОВНИ
 
Ваше мислење
КОМЕНТАРИ
 
Цени на моделски изведби на
Suzuki SX4 во Македонија
МОДЕЛСКА ИЗВЕДБА
ЦЕНА €
МОТОР КС
ПОПУСТ
1.6 GL VVT 4WD Outdoor
12990
120
1.6 GLX VVT 2WD Outdoor
12690
120
1.6 GLXe VVT 4WD Outdoor
14690
120
1.6 VVT 2WD Urban
9990
120
 
download DOWNLOAD - ирајте PDF ценовник за Suzuki SX4, со комплетни податоци за цени и ниво на опрема.
Спореди го цените карактеристиките и нивоата на опрема на Suzuki SX4 со други автомобили.
 

Нешто недостасува или не е точно?
 
Испратете поплака до koli.com.mk, доколку сметате дека некој податок не е точен или недостасува во листата.

Вашата e-mail адреса
 
   

Коментар

 

Прочитај краток опис за Suzuki SX4, a види и кои се главните предности и недостатоци на моделот.
Најпопуларни во класата
 
Suzuki S-Cross
 
Suzuki S-Cross
13990 - 21690
Dacia Duster
 
Dacia Duster
9240 - 15940
Mitsubishi ASX
 
Mitsubishi ASX
17480 - 23980
 
Најпопуларни автомобили
 
 
SUV - компактни
 
Dacia Duster9240 €
Daihatsu Terios17570 €
KIA Soul14900 €
MINI Countryman20900 €
Mitsubishi ASX17480 €
Nissan Juke16500 €
Opel Mokka18130 €
Peugeot 200814330 €
Renault Captur13950 €
Škoda Yeti14550 €
Suzuki S-Cross13990 €
 
Може да ве интересираат и следните класи на автомобили
 
SUV - МАЛИ       SUV - КОМПАКТИ       SUV - ГОЛЕМИ       
 
Одберете друг автомобил
     
 


Suzuki

www.mirkat.com.mk

Импортер за Македонија
Миркат

Тел: 02 / 3089 - 089

Адр: Скупи br1.

Работно време:  08:00 - 18:00
сабота:  09:00 - 14:00


Матични фотографии за моделот


Реклама
 
Заради поголема доверливост при барање на Тест возење, ве молиме пополнете ги следните полиња:
   
Име и презиме  
Возраст

 
Град  
Контакт телефон  
Моментално возам

 
 
 

Реклама

Други Suzuki модели
Celerio Jimny
S-Cross Swift
Swift Sport Vitara - 2015
Реклама

Одберете друг автомобил
 
 

koli.com.mk на Facebook