Форум koli.com.mk  

Оди назад   Форум koli.com.mk > Автомаркет Македонија > Огласи: Купувам / Продавам

Огласи: Купувам / Продавам Место за вашите огласи

Реплика
 
Алатки за тема Прикажи модови
Старо 09-27-2011, 12:12   #1
ruzin
Возач почетник
 
Зачленет: Oct 2010
Возраст: 29
Мислења: 6
ruzin е сеуште без репутација
Зададено CD- a za navigacija za site koli so vgradena navigacija

Original cd a so najnovi mapi za site vozila so fabricki vgradena navigacija.
BMW, AUDI, HONDA, MAZDA, MISTUBISHI, Renault-Nissan-Infiniti, SAAB, Toyota-Lexus, VOLVO, AlfaRomeo-Fiat-Lancia, Chrysler-Jeep, FORD, JAGUAR, LANDROVER, MERCEDES, OPEL, Peugeot-Citroen, Porsche, Volkswagen-Seat-Skoda
Качени слики
lll.jpg  
ruzin е офлајн   Одговор со цитат
Sponsored Links
Старо 09-27-2011, 12:54   #2
Dzish
бабарога
 
Аватарот на Dzish
 
Зачленет: Oct 2010
Локација: Најчесто дома... освен ко ќе сум излезен.
Мислења: 1,304
Dzish има доволна репутацијаDzish има доволна репутацијаDzish има доволна репутација
Зададено

Прво, забрането е рекламирање на форумов. Темава можно е да не ти стои подолго време.

Друго: дали имаш ЦД за опел Корса? Корсата има фабричко блаупункт радио + навигација со команди на волан, ама за да работи треба цд со мапи...
__________________Life is like a coin. You can spend it any way you wish, but you only spend it once.
Dzish е офлајн   Одговор со цитат
Старо 09-27-2011, 13:13   #3
Diesel
Штедлив возач
 
Аватарот на Diesel
 
Зачленет: Feb 2010
Возраст: 27
Мислења: 680
Diesel има одлична репутацијаDiesel има одлична репутацијаDiesel има одлична репутацијаDiesel има одлична репутацијаDiesel има одлична репутацијаDiesel има одлична репутацијаDiesel има одлична репутацијаDiesel има одлична репутација
Зададено

Цитат:
Напишано од Dzish Види го мислењето
Прво, забрането е рекламирање на форумов. Темава можно е да не ти стои подолго време.

Друго: дали имаш ЦД за опел Корса? Корсата има фабричко блаупункт радио + навигација со команди на волан, ама за да работи треба цд со мапи...


Прво му вика дека не треба да рекламира, а после вика "Имаш ли.." Звер!

Браво, Џиш! Имаш еден зелен..
Diesel е офлајн   Одговор со цитат
Старо 09-27-2011, 13:40   #4
Dzish
бабарога
 
Аватарот на Dzish
 
Зачленет: Oct 2010
Локација: Најчесто дома... освен ко ќе сум излезен.
Мислења: 1,304
Dzish има доволна репутацијаDzish има доволна репутацијаDzish има доволна репутација
Зададено

Цитат:
Напишано од Diesel Види го мислењето
Прво му вика дека не треба да рекламира, а после вика "Имаш ли.." Звер!

Браво, Џиш! Имаш еден зелен..
Сеј мирен, знајш колку време го барам CD-то? Никаде го нема...

А за рекламирањето, админот ќе одлучи шо и како понатаму.
__________________Life is like a coin. You can spend it any way you wish, but you only spend it once.
Dzish е офлајн   Одговор со цитат
Старо 09-27-2011, 13:41   #5
ruzin
Возач почетник
 
Зачленет: Oct 2010
Возраст: 29
Мислења: 6
ruzin е сеуште без репутација
Зададено

Цитат:
Напишано од Dzish Види го мислењето
Прво, забрането е рекламирање на форумов. Темава можно е да не ти стои подолго време.

Друго: дали имаш ЦД за опел Корса? Корсата има фабричко блаупункт радио + навигација со команди на волан, ама за да работи треба цд со мапи...


Uploaded with ImageShack.us

Kategorijava neli e kupi prodaj ? Imam eve gi 10 cd a se za ovie zemji
ruzin е офлајн   Одговор со цитат
Старо 09-27-2011, 16:55   #6
bozhinovski
The Special One
 
Аватарот на bozhinovski
 
Зачленет: Dec 2010
Локација: Сарамзалино
Возраст: 31
Мислења: 1,388
bozhinovski има перфектна репутацијаbozhinovski има перфектна репутацијаbozhinovski има перфектна репутацијаbozhinovski има перфектна репутацијаbozhinovski има перфектна репутацијаbozhinovski има перфектна репутацијаbozhinovski има перфектна репутацијаbozhinovski има перфектна репутацијаbozhinovski има перфектна репутацијаbozhinovski има перфектна репутацијаbozhinovski има перфектна репутација
Зададено

Nisan Murano со фабрички вградена Американска навигација. Дали е можно со ЦД да се стават европски карти пошто на човекот му е кажано дека неможе. Пиши ми контакт на приватна порака.
__________________
Си беше еднаш....
bozhinovski е офлајн   Одговор со цитат
Старо 09-28-2011, 22:22   #7
ruzin
Возач почетник
 
Зачленет: Oct 2010
Возраст: 29
Мислења: 6
ruzin е сеуште без репутација
Зададено

Ima 3 vida na navigacii sto se vgradeni vo Murano kazi mi tocno godina ili pak ako imas nekoe cd so bilo kakvi mapi samo pro mi sto pisuva na nego za da znam sto ured ima vgradeno, a mapi za Evropa ima za site 3 vida
ruzin е офлајн   Одговор со цитат
Старо 09-29-2011, 09:05   #8
Dzish
бабарога
 
Аватарот на Dzish
 
Зачленет: Oct 2010
Локација: Најчесто дома... освен ко ќе сум излезен.
Мислења: 1,304
Dzish има доволна репутацијаDzish има доволна репутацијаDzish има доволна репутација
Зададено

Мајсторе по консултација со сопственичката на Опелчето... падна следната одлука:

- дали имаш карта од Грција со некои патишта низ Балканот? овие погоре шпанија/италија/англија... нема шанса до таму да се појави тоа количе.

Колку пари би ме коштал еден диск?
__________________Life is like a coin. You can spend it any way you wish, but you only spend it once.
Dzish е офлајн   Одговор со цитат
Старо 09-29-2011, 13:39   #9
ruzin
Возач почетник
 
Зачленет: Oct 2010
Возраст: 29
Мислења: 6
ruzin е сеуште без репутација
Зададено

Nema nisto nema ni Grcija ni balkan tie se sto gi postirav ako saka nekoe od tie cd a,
A za cena neka odbere 2 cd koj gi saka za 1500 den.
ruzin е офлајн   Одговор со цитат
Реплика

Алатки за тема
Прикажи модови

Правила на пишување
Тине можеш да поставуваш нови теми
Тине можешда реплицираш
Ти неможеш да оставаш додатоци
Ти не можешда ги едитираш своите мислења

BB code is вклучен/и
Смешковците се вклучен/и
[IMG] кодот е вклучен/и
HTML кодот е Исклучен

Скокни до форум

Слични теми
Тема Темата ја започнал Форум Одговори Последно мислење
Koli za chasti chochosot Огласи: Купувам / Продавам 4 08-01-2011 16:50
Форум koli.com.mk v1 Andrej Форум koli.com.mk vol. 1 0 01-08-2010 20:00


Часовите се според зоната GMT +2. Времето сега е 01:15.


Овозможено од vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2014, Jelsoft Enterprises Ltd.