Форум koli.com.mk  

Оди назад   Форум koli.com.mk > Сервис > Мотор

Мотор Теми врзани за моторот, носачи на мотор, агрегати, пумпи за гориво, издувни системи, клима уреди ...

Реплика
 
Алатки за тема Прикажи модови
Старо 02-05-2011, 01:19   #11
tabakovski
Професионален возач
 
Зачленет: Mar 2010
Мислења: 125
tabakovski е сеуште без репутација
Зададено

Да да, метални кантиња со се жигови и декларација. А филтрите беа српски, ќе пишам утре која фирма, мислам Арад се викаше, сепак, утре сигурно ќе пишам да ги проверам кутиите.
tabakovski е офлајн   Одговор со цитат
Старо 08-14-2012, 21:05   #12
kumanova
Возач почетник
 
Аватарот на kumanova
 
Зачленет: Oct 2011
Возраст: 26
Мислења: 10
kumanova е сеуште без репутација
Зададено

dali e mozam da mu stavam i na Mercedes C220 1997god. ova maslo ili specifikacija na masloto e za italianski koli Lancia, Alfa Romeo......

Селениа maslo
kumanova е офлајн   Одговор со цитат
Старо 09-12-2012, 03:01   #13
tabakovski
Професионален возач
 
Зачленет: Mar 2010
Мислења: 125
tabakovski е сеуште без репутација
Зададено

Нема врска тоа, тие се најчесто блиски фирми на производителите на автомобили и нормално си форсираат свои производи. Ставај какво сакаш само пази на спецификациите а не на марката. Селениата е оригинал ама што фајде од неа ако моторот не ти ја љуби?
tabakovski е офлајн   Одговор со цитат
Старо 09-16-2012, 21:03   #14
zookisk
Возач почетник
 
Зачленет: Nov 2010
Мислења: 1
zookisk е сеуште без репутација
Зададено

На колку километри се менува филтер за гориво на Фиат Пунто 1.2? Менувал ли некој до сега?
zookisk е офлајн   Одговор со цитат
Старо 09-24-2012, 20:14   #15
tabakovski
Професионален возач
 
Зачленет: Mar 2010
Мислења: 125
tabakovski е сеуште без репутација
Зададено

Јас напумпав 236 000 км и немам сменето сеуште.
tabakovski е офлајн   Одговор со цитат
Реплика

Алатки за тема
Прикажи модови

Правила на пишување
Тине можеш да поставуваш нови теми
Тине можешда реплицираш
Ти неможеш да оставаш додатоци
Ти не можешда ги едитираш своите мислења

BB code is вклучен/и
Смешковците се вклучен/и
[IMG] кодот е вклучен/и
HTML кодот е Исклучен

Скокни до форум

Слични теми
Тема Темата ја започнал Форум Одговори Последно мислење
Моторно масло... Какво? proff Мотор 275 09-23-2013 15:08
Моторно масло - се околу маслото lakica Мотор 148 05-17-2012 10:37
Мислења за Фиат Пунто *вториот одел* kostov7jk Половни автомобили 7 05-01-2012 02:38
Моторно масло за фиат брава NoNo Мотор 10 11-18-2011 17:40
Фиат Пунто Lancerka Половни автомобили 12 09-18-2011 00:23


Часовите се според зоната GMT +2. Времето сега е 02:13.


Овозможено од vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2014, Jelsoft Enterprises Ltd.