дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
 
 


Нови автомобили
 
 
Пребарај повеќе нови автомобили
Најпопуларни автомобили
Половни
Напредно пребарување
Објави оглас за половен автомобил
 
 
Tест Не оставајте ништо на случајноста. Прочитајте пред да одлучите што да купите...  
Peugeot 308 Тест – Peugeot 308 1.6 HDi

Peugeot 308

Тест – Peugeot 308 1.6 HDi

 
Citroën C4 Тест – Citroen C4 1.6 HDI

Citroën C4

Тест – Citroen C4 1.6 HDI

 
Hyundai i30 Тест – Hyundai i30

Hyundai i30

Тест – Hyundai i30

 
Suzuki  SX4 S-Cross Тест - Suzuki S-Cross

Suzuki SX4 S-Cross

Тест - Suzuki S-Cross

 
Претходни Тестови на Koli.com.mk
Porsche Cayenne
Citroën C - Elysee
Ford Focus
Honda CR-V
Toyota Corolla
Renault Clio
Peugeot 301
Mazda 3 - 2013
Škoda Octavia
Seat Leon
Honda Civic
Porsche Panamera
 
Види ги сите тестови на Koli.com.mk
 
 
 
Совети Корисни авто совети, oд koli.com.mk
Корисни Авто-Совети
 
Honda Jazz Мал моноволуменец – да или не? Мал моноволуменец – да или не?

 
Совети за безбедност
 
  Нека ништо не ви го одзема вниманитето Нека ништо не ви го одзема вниманитето

10-тина совети за безбедно возење

 
Повеќе совети за автотеми...
 
Видеа  

Кен Блок - Cick(h)ana!

Насловот кажува се'
 
 
 
Колку е безбеден новиот Smart?
Сознанијата за тоа колку се сигурни новите модели најчесто

Екстремни возачи, патека на вода, акција до даска!
Најдобрите светски возачи во мотокрос слободен стил на прет

Систем со кој вашиот автомобил самостојно ќе се управува
Google но и многу големи производители на автомобили, работ

Jaguar и Land Rover ќе го претворат автомобилот во личен асистент?
Мора да се признае дека денешните конвенционални автомобили

 

 
 
 
Направете споредба на...
На моделски изведби Оценки Предности и недостатоци
           
 
 
Реклама
РекламаФотогалерии  
Nissan Qashqai - 2014
Nissan Qashqai - 2014
 
Mercedes-Benz C-Class - 2014 Volkswagen Scirocco 2015 *
Mercedes-Benz C-Class - 2014 Volkswagen Scirocco 2015 *
Архива на фотогалерии
Formula 1 вести
 
Спорт Бокс: запознајте се одблизу со Formula 1!

Повеќе >
_  Спорт Бокс: запознајте се одблизу со Formula 1!
 
Schumacher два пати ја свртел Земјината топка со F1 болидите
Kimi: “Потешко е да се вози рели, отколку Formula 1”
Ferrari навива за влез на Porsche во F1!?
Ferrari и Massa потпишаа нов договор, до 2013-та
И Porsche пред големо враќање во F1!?
Honda се враќа во F1, постепено!?
Schumacher се повлекува од F1 на крајот од сезоната
Schumacher за неколку месеци ќе одлучи “што понатаму”
Официјално: Hamilton замена за Schumacher во Mercedes
Архива на F1 вести