дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
 
 


Нови автомобили
 
 
Пребарај повеќе нови автомобили
Најпопуларни автомобили
Половни
Напредно пребарување
Објави оглас за половен автомобил
 

 
Tест Не оставајте ништо на случајноста. Прочитајте пред да одлучите што да купите...  
Citroën C4 - Cactus Тест – Citroen C4 Cactus 1,6 Blue HDi

Citroën C4 - Cactus

Тест – Citroen C4 Cactus 1,6 Blue HDi

 
Ford Mondeo Тест – Ford Mondeo 2.0 TDCI Titanium

Ford Mondeo

Тест – Ford Mondeo 2.0 TDCI Titanium

 
Toyota Yaris Тест – Toyota Yaris 1.0 VVT-i

Toyota Yaris

Тест – Toyota Yaris 1.0 VVT-i

 
Volkswagen Passat Тест – VW Passat 2.0 BiTDi 240

Volkswagen Passat

Тест – VW Passat 2.0 BiTDi 240

 
Претходни Тестови на Koli.com.mk
Peugeot 508
Toyota Aygo
Mercedes-Benz A-Class
Peugeot 508
Volkswagen Golf VII
Škoda Rapid
Toyota Yaris
Peugeot 308
Citroën C4
Hyundai i30
Suzuki S-Cross
Porsche Cayenne
 
Види ги сите тестови на Koli.com.mk
 
 
Филтрирај по модел или класа
   
Текстови Најнови текстови на koli.com.mk.
 

Функционален и забавен – мал SUV за сечиј вкус

Suzuki Vitara е моделот кој им овозможи на многу ентузијасти евтин влез во оф-роуд возењето, со можности на кои можеа да позавидат и многу поскапи теренци. Новиот модел донесува многу поголема функционалност и одлични возни карактеристики на асфалт, но и натаму нуди можност за излети надвор од патот, како ретко кој друг модел во класата. Повеќe >

 
 

Само уште еден евтин Кореец

Picanto беше првиот автомобил на корејската компанија, кој не беше бледа копија на јапонските конкуренти. Но, и покрај тоа, тој се уште не е на ниво на конкуренцијата од Јапонија и Европа. Повеќe >

 
 

Jeep Wrangler - нов мотор и комплетен редизајн

Редизајнираната икона на марката Jeep нуди целосно нова внатрешност со нови квалитетни материјали и подобрена ергономичност. Нова командна табла, централна конзола и инструмент табла. Гамата на Jeep Wrangler и Jeep Wrangler Unlimited е опремена со новиот 2,8 l турбодизел со 200 КС и вртежен момент од 410 Nm. За првпат кај еден модел на Jeep, моторот ја поседува и новата технологија Stop/Start за намалување на потрошувачката. Новиот подвижен покрив hard top во боја на каросерија е достапен кај верзијата Sahara давајќи му поелегантен изглед и неконвенционален стил за забавно патување под open-air. Легендарниот off-road капацитет на Jeep е резултат на софистицирани 4x4 системи за пренос Command-Trac®, Rock-Trac® и електронско блокирање на предните и задни диференцијали Tru-Lock®. Осовинит Повеќe >

 
 

Премногу американска

Дали ви текнува на постарите американски филмови, во кои нивните 6 метарски лимузини се навалуваат до земја дури и при мало вртење во кривина? Иако Sonata не е како нив, во споредба со сегашните европските конкуренти, се однесува како желе – едноставно плива по патиштата. Повеќe >

 
 
 
Совети Корисни авто совети, oд koli.com.mk
Корисни Авто-Совети
 
_  Десет корисни трикови за грижа за автомобилот Десет корисни трикови за грижа за автомобилот

 
Корисни Авто-Совети
 
_  Кој има најевтини, а кој најскапи горива на Балканот? Кој има најевтини, а кој најскапи горива на Балканот?

 
Повеќе совети за автотеми...
 
Видеа  

Jeep Wrangler со извонреден резултат на тест за безбедност

Неодамна, Американскиот институт за безбедност во сообраќајот (IIHS) ги објави резултатите и видео снимките од безбедносните тестови на теренските возила кои се најпродавани во САД
 
 
 
Поефикасни заштитни огради ќе ја зголемат безбедноста во сообраќајот
Не ретко се случува тешките камиони со голема леснотија да

Автономното возило на Google подготвено за тестирање во јавен сообраќај
Од Google потврдија дека нивниот прототип модел, со систем

Ducati 848 EVO и Nissan GT-R се „јадат“ на тесен планински пат
Неверојатен дуел меѓу спортски автомобил и мотоцикл по алба

Себастијан Лоеб на Nirburgring
Деветкратниот WRC шампион, Себастијан Лоеб е еден од најква

 

 
 
 
Направете споредба на...
На моделски изведби Оценки Предности и недостатоци
           
 
 
Реклама
Реклама
Реклама
РекламаФотогалерии  
Fiat Doblo Cargo - 2015 *
Fiat Doblo Cargo - 2015 *
 
Fiat Doblo - 2015 * Volkswagen Golf VII Variant
Fiat Doblo - 2015 * Volkswagen Golf VII Variant
Архива на фотогалерии
Formula 1 вести
 
Хамилтон или Розберг - кој има повеќе шанси?

Повеќе >
_  Хамилтон или Розберг - кој има повеќе шанси?
 
Спорт Бокс: запознајте се одблизу со Formula 1!
Schumacher два пати ја свртел Земјината топка со F1 болидите
Kimi: “Потешко е да се вози рели, отколку Formula 1”
Ferrari навива за влез на Porsche во F1!?
Ferrari и Massa потпишаа нов договор, до 2013-та
И Porsche пред големо враќање во F1!?
Honda се враќа во F1, постепено!?
Schumacher се повлекува од F1 на крајот од сезоната
Schumacher за неколку месеци ќе одлучи “што понатаму”
Архива на F1 вести